Lokalizacja bazy obozowej

Nazwa i dokładny adres :
Obóz KH ZHP Kuźnia Raciborska w Pleśnej koło Tymienia
76 – 038 Dobrzyca, Gmina Będzino, woj. zachodniopomorskie,
tel. 0 602 104 798
e-mail: plesna@kuzniaraciborska.zhp.pl


Odległości z Pleśnej do nadmorskich miejscowości turystycznych:

  • Gąski 3 km
  • Sarbinowo 8 km
  • Chłopy 11 km
  • Mielenko 13 km
  • Mielno 16 km
  • Unieście 18 km
  • Łazy 26 km
  • Ustronie Morskie 8 km
  • Kołobrzeg 31 km

PLEŚNA – wioska ma dostęp do 5 km wybrzeża Morza Bałtyckiego. Ten teren oddzielony pasem nadmorskim, który wraz z pasem wysoczyzny w strefie północnej oraz pasem obniżeń jeziornych stanowią część Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego – obszar krajobrazu chronionego. Celem ochrony tego obszaru jest zachowanie zarówno walorów krajobrazowych, jak i turystycznych strefy przybrzeżnej Bałtyku.