26-06-2017 Wycieczka piesza do Gąsek

26-06-2017

Dziś od rana piękne słoneczko zaświeciło nad naszą obozową polaną postanowiliśmy całym obozem wybrać się do Gąsek. Dla niektórych daleka to była droga, ale wszyscy wrócili na obiad zadowoleni i już opaleni, niektórzy wybrali drogę plażą. Po obiedzie odbyły się obozowe rozgrywki w piłkę nożną… nawet kadra grała z uczestnikami.

Od pierwszego dnia na obozie każda drużyna pełni służbę w kuchni i na warcie, to ona jest odpowiedzialna za porządek i ład na obozie, ale by jej pomóc każda z drużyn ma swój zakres dodatkowych obowiązków, wśród których jest np. dbanie o czystość na naszej polanie, w drodze nad morze czy w drodze do sklepiku.

Po kolacji odbył się oficjalny apel powitalny. Druhny i Druhowie w mundurach harcerskich meldowali Druhowi Oboźnemu, a ten Komendantowi stan osobowy swoich drużyn. Po apelu oglądaliśmy film na świetlicy.