Betlejemskie Światło Pokoju

Kartka do wydruku.

Karta zgłoszenia: karta

„Wyjdź z cienia- pokaż dobro!”

Betlejemskie Światło Pokoju

Tegoroczne hasło „Wyjdź z cienia. Pokaż dobro!” to nawoływanie do podjęcia wyzwania stania się lepszym, zaproszenie do pracy nad sobą, niepowtarzalny czas na zmianę siebie. Wiemy, że tylko autentyczny przykład pociąga za sobą innych, dlatego sami wymagamy najwięcej od siebie. Wierzymy, że każdy z nas posiada w sobie dobro, którym może zarażać innych.

Człowiek nie jest istotą idealną, popełnia błędy. Czasem tkwi w nich zbyt długo… Właśnie dlatego, na czas Adwentu podejmujemy wyzwanie walki z najciemniejszymi zakamarkami naszego JA. Wzmocnieni ciepłem i blaskiem Betlejemskiego Światła Pokoju porzucamy ciemność i stawiamy krok ku dobru. Ten krok może postawić każdy, a razem dojdziemy dalej!

Każde środowisko (gromadę, drużynę) prosimy o wykonanie i przywiezienie ze sobą własnoręcznie wykonanej kartki świątecznej z harcerskim życzeniami świątecznymi
i rozwinięciem zdania „Wyjdź z cienia, ponieważ …”.

Kartka ma być formatu A4 – wykonana w poziomie, z 0,5 cm marginesem z lewej i z prawej strony,  jednostronnie – w podpisie powinna być nazwa jednostki organizacyjnej. Kartki stworzą świąteczną kronikę-pocztówkę, którą wraz z życzeniami przekażemy Naczelnikowi ZHP

Termin: 15.12.2013r.                      Miejsce: Częstochowa

Wyjazd:         15.12.2013r. – Racibórz /Ocice szkoła/- 11.20

Kuźnia Raciborska : 11.45 /dom kultury/

Powrót:          15.12.2013r.- Kuźnia Raciborska ok. 21.00

Racibórz- ok.  21.25

Pietrowice- ok. 21.45

Pietraszyn- ok. 22.00

Program :

– 16.00- wspólne kolędowanie, życzenia,

– 17.00- Msza Święta, po której zostanie przekazany BŚP

– 18.30- krąg pożegnalny przed kaplicą Cudownego Obrazu, pożegnanie uczestników z Władzami Naczelnymi ZHP, Śląskiej Chorągwi ZHP oraz zaproszonymi Gośćmi.

Koszt: uczestnik płaci 20 zł /całkowity koszt 45 zł- dofinansowanie z Komendy Hufca /

Zgłoszenia  drużyn proszę kierować do dh Kamili Grobleny  e-mail: kamillla13@o2.pl

Karta zgłoszenia: karta