ZdalneHARCE – co to takiego?

Drogi Rodzicu, Harcerzu, Instruktorze!

Wprowadzony niedawno w naszym kraju stan epidemii postawił na głowie codzienność, jaką znamy. Dla wszystkich jest to czas wyjątkowo trudny, bo znacznie ograniczający aktywności. Wiemy, że w dobie przymusu zdalnej pracy i nauczania, potrzeba codziennej interakcji z ludźmi – przyjaciółmi, współpracownikami, rówieśnikami – dla każdej grupy wiekowej jest taka sama.

ZHP przygotował dla Was propozycję programową na czas, kiedy pozostajecie w domach i dbacie o bezpieczeństwo swoje i osób wokół Was. Czas podjąć wyzwanie! Zapewne kolejne dla Was w ciągu ostatnich tygodni.

Program „ZdalneHARCE” to działania, które wzmocnią pracę systemem małych grup, podpowiedzą, z jakimi stopniami i sprawnościami możecie popracować, zaproponują wachlarz ciekawych rozwiązań. Jego realizacja pozwoli na wsparcie każdej sfery rozwoju zucha, harcerza, harcerza starszego i wędrownika. Jednak najważniejsze jest to, że będziecie ze sobą w kontakcie, wciąż będziecie budować wspólnotę gromady i drużyny, robiąc przy tym ciekawe rzeczy.

Propozycja programowa na kwiecień 2020 oparta jest na wyzwaniach dla siły ciała, siły ducha, siły rozumu, siły braterstwa i siły emocji.  Każdy tydzień miesiąca będzie odpowiadać innej z nich.

W każdą niedzielę będziemy publikować zadania na rozpoczynający się tydzień. Obserwujcie:

ZUCHY -> http://kuzniaraciborska.zhp.pl/zdalneharce-zuchy/
HARCERZE -> http://kuzniaraciborska.zhp.pl/zdalneharce-harcerze/
HARCERZE STARSI -> http://kuzniaraciborska.zhp.pl/zdalneharce-harcerze-starsi/

Jeśli sytuacja pozwoli, w każdą sobotę drużynowi organizować będą zbiórkę online, na przykład przez Skype albo inną aplikacje.

Koniecznie dzielcie się z nami tym, co robicie w domach! Zdjęcia, filmiki, rysunki – wszystko, co przyjdzie Wam do głowy 🙂
My też się za Wami stęskniliśmy, dlatego tym bardziej zachęcamy Was do działania!

W razie pytań, kontaktujcie się bezpośrednio z drużynowym/drużynową bądź z druhną Ewą, która jest odpowiedzialna za program i chętnie odpowie na wszystkie wątpliwości – ewa.trystucha@zhp.net.pl