Raciborscy harcerze obchodzili swoje święto.

Dzień Myśli Braterskiej obchodzony jest co roku 22 lutego. W tym dniu harcerze i scouci z całego świata łączą się z sobą w myślach, święto to przypada w rocznicę urodzin założycieli scoutingu – Roberta i Olave Baden – Powell. Również harcerze z Hufca ZHP Ziemi Raciborskiej obchodzili ten dzień wspólnie podczas weekendowego biwaku.

Obchody Dnia Myśli Braterskiej rozpoczęły się kawiarenką z udziałem starszych instruktorów z naszego hufca. Była to niezwykła okazja by czerpać międzypokoleniowe doświadczenia oraz do powspominania dawnych harcerskich lat. Kawiarenka zakończyła się wspólnym śpiewograniem. W sobotę zuchy, harcerze, harcerze starsi i wędrownicy uczestniczyli w zajęciach, podczas których przygotowywali symbole zawarte w piosence Harcerskie Ideały. Podczas wieczornego podsumowania biwaku omówione zostały wszystkie te symbole, takie jak krzyż harcerski, lilijka oraz Godło Rzeczypospolitej Polskiej a także przypomniana została historia Związku Harcerstwa Polskiego, Scoutingu Światowego i organizacji scoutowych. Również podczas tego biwaku z okazji Dnia Myśli Braterskiej kontynuowaliśmy tradycję przygotowywania kopert i wrzucania do nich dobrych słów przez cały biwak. Dzięki temu również po powrocie do domu harcerze mogli wrócić myślami do tego wyjątkowego czasu w roku.

Link do galerii.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potwierdź że nie jesteś robotem *